FAQ
Naszą misją jest uświadamianie i wspieranie człowieka na drodze ku szeroko pojętemu zdrowiu i szczęściu w myśl starodawnej mądrości “W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Każdego dnia zachęcamy do wyzwań pełnych ciężkiej pracy i wyrzeczeń, z którymi wiąże się poprawa stanu zdrowia oraz jego utrzymanie. Jako Fundacja prowadzimy szereg działań wspierających, począwszy od stworzenia bazy wiedzy o zdrowiu, organizację wykładów, aż po indywidualną pracę z człowiekiem.
Poprzez płatności za wykonywane przez Fundację usługi masażu oraz wspieranie nas darowiznami lub przeznaczeniem 1,5% podatku na cele statutowe, jak również poprzez prowadzenie portalu wiedzy, w celu edukacji naszych Klientów oraz Internautów.
Znajdziesz nas we Wrocławiu, przy ulicy Glinianej 40/A3
Poszukujemy osób chętnych do tworzenia tekstów, które utożsamiają się z Misją Fundacji w zakresie edukacji zdrowotnej tj. propagowaniem i stosowaniem zdrowego stylu życia. Jako Fundacja chcemy dzielić się cenną wiedzą prozdrowotną z innymi. Zależy Nam bowiem na tym, aby nasze społeczeństwo było zdrowsze i mogło czerpać radość z lepszej jakości życia.
Możesz przekazać środki finansowe bezpośrednio na nasze konto bankowe:
91 1750 0012 0000 0000 4090 2589
lub poprzez formularz na naszej stronie w zakładce „Wspieraj” przelewem on-line. Przekazane środki pomogą nam skuteczniej realizować statutową działalność dobroczynną oraz docierać do jak największego grona odbiorców naszych usług.
Osoby indywidualne poprzez:
- Druk PIT 28, przeznaczony dla podatników uzyskujących przychody opodatkowane w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych z tytułu: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, lub innych umów o podobnym charakterze rozliczanych w ramach działalności gospodarczej lub poza działalnością gospodarczą (tzw. wynajem prywatny) lub ze sprzedaży produktów rolnych przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy.
- Druk PIT 36, przeznaczony dla podatników uzyskujących przychody opodatkowane w formie skali podatkowej (na zasadach ogólnych) prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (działy specjalne produkcji rolnej);
wykonujących działalność nieewidencjonowaną, uzyskujących przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy bądź poddzierżawy, ze źródeł przychodów położonych za granicą i z innych źródeł; korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy; zobowiązanych do dokonania odliczenia na podstawie art. 44 ust. 7f ustawy; sporządzających remanent likwidacyjny w grudniu roku podatkowego; zobligowanych do doliczenia do swoich dochodów dochody małoletnich dzieci, np. rentę rodzinną; obniżających swój dochód o straty z lat ubiegłych, wykazujących należny zryczałtowany podatek dochodowy, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika. - Druk PIT 37, przeznaczony dla podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej oraz osiągają przychody z umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło.
- Druk PIT 38, przeznaczony dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych, realizacji wynikających z nich praw oraz udziałów w spółkach mających osobowość prawną, z tytułu objęcia akcji w spółkach mających osobowość prawną bądź wkład w spółdzielniach w zamian za wkład inny niż pieniężny, w postaci innej niż przedsiębiorstwo.
- Druk PIT 39 przeznaczonego dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawa wieczystego użytkowania gruntów, w sytuacji, gdy od dnia nabycia/wytworzenia nieruchomości do dnia jej sprzedania/odpłatnego zbycia nie minęło 5 lat.
O przekazanie 1,5 proc. z podatku można wnioskować, wypełniając PIT-28 w terminie do końca stycznia, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 w terminie
do 30 kwietnia. Aby wskazać naszą Fundację, należy wpisać w odpowiedniej rubryce PIT numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) Fundacji (Fundacja O Zdrowie Dbaj nr KRS 000 0711 488) oraz kwotę do przekazania na jej rzecz.
Fundacja nie pobiera żadnych opłat i prowizji od wpłat.
Tak, można do wysokości 6% rocznego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).
Darowizny przekazywane na Fundację przeznaczamy na edukację zdrowotną.