O Zdrowie Dbaj

FAQ

Często zadawane pytania

FAQ Fundacja:

Naszą misją jest uświadamianie i wspieranie człowieka na drodze ku szeroko pojętemu zdrowiu i szczęściu w myśl starodawnej mądrości “W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Każdego dnia zachęcamy do wyzwań pełnych ciężkiej pracy i wyrzeczeń, z którymi wiąże się poprawa stanu zdrowia oraz jego utrzymanie. Jako Fundacja prowadzimy szereg działań wspierających, począwszy od stworzenia bazy wiedzy o zdrowiu, organizację wykładów, aż po indywidualną pracę z człowiekiem.

Poprzez płatności za wykonywane przez Fundację usługi masażu oraz wspieranie nas darowiznami lub przeznaczeniem 1,5% podatku na cele statutowe, jak również poprzez prowadzenie portalu wiedzy, w celu edukacji naszych Klientów oraz Internautów.

Znajdziesz nas we Wrocławiu, przy ulicy Łubinowej 12/4

Poszukujemy osób chętnych do tworzenia tekstów, które utożsamiają się z Misją Fundacji w zakresie edukacji zdrowotnej tj. propagowaniem i stosowaniem zdrowego stylu życia. Jako Fundacja chcemy dzielić się cenną wiedzą prozdrowotną z innymi. Zależy Nam bowiem na tym, aby nasze społeczeństwo było zdrowsze i mogło czerpać radość z lepszej jakości życia.

Możesz przekazać środki finansowe bezpośrednio na nasze konto bankowe:

91 1750 0012 0000 0000 4090 2589

lub poprzez formularz na naszej stronie w zakładce „Wspieraj” przelewem on-line. Przekazane środki pomogą nam skuteczniej realizować statutową działalność dobroczynną oraz docierać do jak największego grona odbiorców naszych usług.

Osoby indywidualne poprzez:

  • Druk PIT 28, przeznaczony dla podatników uzyskujących przychody opodatkowane w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych z tytułu: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, lub innych umów o podobnym charakterze rozliczanych w ramach działalności gospodarczej lub poza działalnością gospodarczą (tzw. wynajem prywatny) lub ze sprzedaży produktów rolnych przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy.
  • Druk PIT 36, przeznaczony dla podatników uzyskujących przychody opodatkowane w formie skali podatkowej (na zasadach ogólnych) prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (działy specjalne produkcji rolnej);
    wykonujących działalność nieewidencjonowaną, uzyskujących przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy bądź poddzierżawy, ze źródeł przychodów położonych za granicą i z innych źródeł; korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy; zobowiązanych do dokonania odliczenia na podstawie art. 44 ust. 7f ustawy; sporządzających remanent likwidacyjny w grudniu roku podatkowego; zobligowanych do doliczenia do swoich dochodów dochody małoletnich dzieci, np. rentę rodzinną; obniżających swój dochód o straty z lat ubiegłych, wykazujących należny zryczałtowany podatek dochodowy, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika.
  • Druk PIT 37, przeznaczony dla podatników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej oraz osiągają przychody z umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło.
  • Druk PIT 38, przeznaczony dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych, realizacji wynikających z nich praw oraz udziałów w spółkach mających osobowość prawną, z tytułu objęcia akcji w spółkach mających osobowość prawną bądź wkład w spółdzielniach w zamian za wkład inny niż pieniężny, w postaci innej niż przedsiębiorstwo.
  • Druk PIT 39 przeznaczonego dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawa wieczystego użytkowania gruntów, w sytuacji, gdy od dnia nabycia/wytworzenia nieruchomości do dnia jej sprzedania/odpłatnego zbycia nie minęło 5 lat.

O przekazanie 1,5 proc. z podatku można wnioskować, wypełniając PIT-28 w terminie do końca stycznia, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 w terminie
do 30 kwietnia. Aby wskazać naszą Fundację, należy wpisać w odpowiedniej rubryce PIT numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) Fundacji (Fundacja O Zdrowie Dbaj nr KRS 000 0711 488) oraz kwotę do przekazania na jej rzecz.

Tak, można do wysokości 6% rocznego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

Darowizny przekazywane na Fundację przeznaczamy na edukację zdrowotną.

Darowizny przekazywane na Fundację przeznaczamy na edukację zdrowotną.

FAQ Masaże:

Na masaż można umówić się telefonicznie (535 525 852) lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej (link do formularza).

Tak, jest to konieczne w celu umówienia szczegółów wizyty.

Tak, oferujemy taką usługę, co więcej dojazd do Państwa jest wliczony w cenę masażu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy wszelkimi potrzebnymi informacjami. Można z nami skontaktować się telefonicznie, mailowo lub poprzez nasz profil na Facebooku.

Częstotliwość korzystania z masażu uzależniona jest od celu, jaki chcemy osiągnąć. W przypadku występujących dolegliwości bólowych kręgosłupa najlepiej wykonywać masaż codziennie lub co drugi dzień. W przypadku regeneracji i ogólnej poprawy kondycji organizmu zaleca się korzystanie z jednego lub dwóch masaży w tygodniu. W każdym przypadku mogą Państwo liczyć na pomoc doradczą z naszej strony.

Płatności dokonuje się po zakończonej usłudze wykonania masażu. Zamawiając masaż poprzez naszą stronę, istnieje możliwość zarezerwowania i zapłacenia za masaż przelewem online. W najbliższym czasie planujemy również wprowadzenie opcji płatności kartą lub blikiem, jednak obecnie ta opcja nie jest dostępna.

Wizyta masażysty trwa 60 minut, jednak ten czas obejmuje wyłącznie sam zabieg masażu. Nie wliczamy do niego czasu potrzebnego na przygotowanie Klienta oraz stanowiska masażu.

Przed wizytą masażysty należy zjeść posiłek najpóźniej półtorej godziny przed zabiegiem oraz ubrać się w wygodny strój, zdjąć biżuterię oraz związać włosy, aby nie zakrywały karku. W zależności od wybranego masażu Klienci są proszeni o okrycie się ręcznikiem lub skorzystanie z jednorazowej bielizny, jeśli masaż obejmuje również pośladki.

Należy dysponować odrębnym, zacisznym pomieszczeniem, w którym swobodnie będzie mógł się zmieścić stół do masażu. Dodatkowym atutem będzie wprowadzenie atmosfery relaksu poprzez olejki zapachowe.

Masaż leczniczy jest ukierunkowany na terapię urazów i schorzeń, podczas gdy masaż nieleczniczy jest bardziej ogólny i relaksacyjny. Oferowane przez nas masaże zaliczają się do grupy masaży nieleczniczych.

Dobrze wykonany masaż u kobiet w ciąży jest całkowicie bezpieczny. Należy jednak pamiętać, aby w trakcie zabiegu poinformować masażystę, jeśli pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości lub dyskomfort. Nie zaleca się natomiast wykonywania masażu w pierwszym trymestrze oraz w ostatnim miesiącu ciąży.

Tak, aczkolwiek mile widziane będzie dotrzymanie umówionego terminu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytani?

Skontaktuj się z nami bezpośrednio,
a postaramy się na nie odpowiedzieć.

Scroll to Top
Skip to content